понеділок, 21 листопада 2016 р.

У якому випадку етиловий спирт може служити протиотрутою?


 Метиловий спирт за смаком і запахом не відрізняється від етилового, проте його дія на організм є набагато загрозливішою для нашого здоров’я. Навіть невелика кількість метанолу може призвести до сліпоти, а доза від 30 мл — до смерті. Цим пояснюються часті випадки отруєння метиловим спиртом або через незнання, або в разі вживання підробленого алкоголю. Цікаво те, що у разі такого отруєння протиотрутою є звичайний, тобто етиловий спирт. Це пов’язано з тим, що процеси зв’язування обох спиртів в організмі відбуваються за участю одного ферменту — алкогольдегідрогенази, але так як реакція з етанолом відбувається швидше, шкідливих продуктів розщеплення метанолу в крові в результаті виявляється набагато менше.

Гідрогель для зрощування переломів, заслужений винахід в хімічній промисловості. 

Біоінженери з Університету Райса створили гідрогель, який миттєво переходить з рідкого стану в полутвердий при температурі, близької до температури тіла людини, а потім руйнується з підходящою швидкістю. Гель може застосовуватися в якості підтримки для зламаних кісток або інших тканин в організмі пацієнта. При кімнатній температурі гідрогель залишається рідким, але при попаданні в тіло пацієнта він твердне і заповнює вільний простір, який пізніше заросте природною тканиною.

Низка хімічних фактів

  1. Якщо ви думали ,що залізо — міцне і надійне, ви помиляєтеся. Залізо, нагріте до 5000 градусів Цельсія, стає газоподібним .
  2. Безліч хімічних елементів отримали свою назву на честь країн або інших географічних об’єктів. Відразу 4 елемента — ітрій ,ітербій , тербий і ербій — були названі на честь шведської села Іттербю, біля якої виявили велике родовище рідкоземельних металів.  
  3. За легендою, думка про систему хімічних елементів прийшла до Менделєєва увісні, протее відомо, що одного разу на запитання, як він відкрив періодичну систему, вчений відповів: «Я над нею, може бути, двадцятьроків думав, а видумаєте: сидів і раптом … готово».
  4. Літій — найлегший метал. Він спливає, наприклад, в гасі.
  5. Водень — найпоширеніша речовина у Всесвіті  (приблизно 90 % всіх атомів у всесвіті ) .  
  6. Водень — найлегший газ. Маса 1 літраводню в газоподібному стані складає всього 0,08988 грам .
  7. Вода може замерзнути в трубопроводі при температурі +20 ° C ,якщо в цій воді присутній метан ( якщо бути точніше , з води і метану утворюється газовий гідрат ) . Молекули метану «розштовхують» молекули води, так як займають більший об’єм. Це призводить до зниження внутрішнього тиску води і підвищенню температури замерзання.   
  8. У кожному літрі морської води приблизно 25 грамів солі. 
  9. У Світовому океані в 1 т води міститься приблизно 7 мг золота. А загальна масса цього металу в водах океану становить 10 млрд. тонн .
  10. Найбільшим існуючим зараз платиновим самородком є « Уральськийгігант » вагою 7 кг 860,5 р. Зберігається в Алмазному фонді Московського Кремля.   
  11. Ртуть — не єдиний метал ,який перебуває в рідкому стані при кімнатній температурі. Галій( Ga ) у руках плавиться , цезій ( Cs ) і францій (Fr) також знаходяться в рідкому стані при кімнатній температурі. 
  12. У хімії є таке поняття — сублімація , яке позначає прямий перехід речовини з твердого в газоподібний стан, минаючи рідку фазу. У побуті найчастіше таке явище зустрічається при випаровуванні сухого льоду, який перетворюється на вуглекислий газ.

Немає коментарів:

Дописати коментар