четвер, 2 лютого 2017 р.

Особиста безпека в соціальних мережах

Що не варто писати в соціальних мережах
Користувачам соціальних мереж радять не поширювати інформацію про свої паролі, адресах, розмір заробітку, компанії і не публікувати дитячі фотографії. Повний список тем, які не варто обговорювати в інтернеті, склало видання Аргументи і Факти
Явки і паролі
Першими під заборону потрапили логіни і паролі. Виявилося, що соціальні мережі використовуються не тільки для спілкування, а й для зберігання та обміну секретними даними. Причому деякі користувачі можуть «виставити на загальний огляд» пароль і від самої соцмережі. Тому особливо наївним радять відразу ж змінити пароль, після того, як він потрапив в будь-чиєї чужої ящик.
Дівоче прізвище
Продовжуючи тему безпеки в мережі, не можна не згадати і про кодові словах, які використовуються для відновлення забутого пароля. Ні для кого не секрет, що найпопулярнішими з кодових питань є або дівоче прізвище матері, або номер школи. Саме з цієї причини користувачів, що бажають надати про себе якомога більше інформації, застерігають від афішування прізвищ родичів і номерів навчальних закладів.
«Стіна» ганьби»
Наступними в списку заборонених дій в соціальних мережах виявилися публікації повідомлень особистого характеру на так званій «стіні». Не треба забувати про те, що шедеври на «стіні» бачить не тільки одержувач, а й інші користувачі. Тому перед тим, як відправити чергове повідомлення провокаційного змісту, задумайтеся, чи не нашкодить воно адресату.
Приманка для шахраїв
Контактні дані, зокрема адресу і телефон, також не варто залишати у відкритому доступі. Пам’ятайте, що зловмисники в будь-який момент можуть використовувати цю інформацію в незаконних цілях, особливо якщо знають, в які години вас не буває вдома.
Плани на вечір
Для обговорення планів на вечір або вихідні краще використовувати особисту переписку або створювати закриті групи. Інакше інформація про барвистому вікенді може бути використана проти вас же самих (дивіться попередній пункт).
Бережіть свій гаманець
Інформація про ваше фінансове становище є, мабуть, однією з найбільш секретних. Ні в якому разі не можна повідомляти про розмір вашої заробітної плати і про те, де ви її отримуєте і зберігайте.
Ви і ваша робота
Під грифом секретності повинна залишитися і інформація про вашу організацію. Так, компанія Sophos, що займається питаннями інформаційної безпеки, провела дослідження і з’ясувала, що близько 63% організацій побоюються зайвій балакучості своїх співробітників, які не замислюючись про наслідки можуть опублікувати цінну інформацію. Одним з найяскравіших прикладів подібного випадку є історія з компанією Microsoft. Через профілі співробітників «комп’ютерного гіганта» в соціальній мережі Linkedin журналістам неодноразово вдавалося отримати дані про будь-які новинки або планах компанії за кілька місяців до їх офіційного оприлюднення.
Дитячі фотографії
Нешкідливі на перший погляд фотографії дітей насправді можуть зіграти злий жарт з їх володарем. По-перше, не можна забувати про людей, хворих педофілією, а, по-друге, інформація про те, що дитина може залишитися вдома один, може привести до наслідків, описаним в пункті 4.
Мисливці за компроматом
Інформація з вашого профілю також може бути використана іншими сервісами і в підсумку спрямована проти вас. Існує чимало курйозних випадків, коли людина, відпросившись з роботи з причини поганого самопочуття, замість кабінету стоматолога проводив час на якій-небудь вечірці, а роботодавець по випадковості отримував фотографії «важко хворого співробітника», танцюючого і щасливого.
Сам собі ворог

Довірливо публікувати інформацію про себе, понадіявшись лише тільки на те, що навряд чи хтось побачить її крім найближчих людей, — помилка багатьох користувачів. Пам’ятайте, що більша частина додатків соціальних мереж призначена для доступу до конфіденційної інформації

Немає коментарів:

Дописати коментар